Сильна квітка весни
Саме так, як ніжна квітка проростає навесні, така тендітна, але така сильна і сповнена бажання жити, з’явилася в селі Степанцях Канівського району в одній простій родині 1966 року, на світ я, маленька дівчинка, якій тато з мамою дали чудове ім’я ― Валентина. Я увібрала в себе мамину красу і скромність. Бо моя мама, сільська дівчина Марія, зростала у тяжкі повоєнні роки, трудилася і не була розбещеною з маніжкою панянкою, а працьовитою і завзятою українкою.
Мати майстерно вишивала узори і проникливим голосом виспівувала кожний хрестик на рушнику, складаючи долю своїм дітям. Від батька я успадкувала вольовий характер полтавчанина, бо він, не дивлячись на всі труднощі і негаразди повоєнного періоду, зміг здобути професійну освіту, прогодувати матір і сестру.
І Валентиною нарік мене Господь,
І дав мені велику силу.
І долю нелегку прирік
Служити людям, щоб любили.
І плинув час, як той струмок.
Дівчиськом радісним зростала.
І ось для мене вже дзвінок,
Лунає в школі золотаво.
І той дзвінок 1973 року розбудив у моєму маленькому сердечку таку любов до школи, до гамірної юрби дітвори, до коричневої дошки, що в дитячих очах схожа на велику солодку плитку шоколаду, до великих білих бантиків, що ця любов переросла у потаємну мрію―стати вчителем. Вчителі ще в мені―маленькій дівчинці вже бачили наполегливу, сильну, людину, яка могла згуртувати однолітків і впоратися з будь-яким завданням.
Літній червневий ранок 1983 року. Перші промені сонця торкнулися схилів Чернечої гори. Затамувавши подих, випускники чекали благословення від небесного світила і в думках прощалися з дитинством. Діти загадували бажання на майбутнє. Я теж мрійливо вдивлялася в безмежні простори Дніпрових вод, що змішувалися з золотими нитками сонячних променів і благала долю допомогти моїм мріям здійснитись.
Ось юнкою стоїть вона
В розкритих дверях на порозі.
В очах забризкала весна
І розлилася по дорозі.
Із отчого гнізда летить
Лебідкою, розкривши крила.
А серце плаче і щемить
І груди розриває сила.
Їй хочеться творить, учить,
Любить, відроджувати свої мрії.
Прожити задля цього мить,
І в серці поселить надії.
За волею долі я вступаю до педагогічного інституту імені П. Г. Тичини казкового міста України ― Умань, де і здобула освіту вчителя початкових класів.
І ось, закінчивши інститут, ще сама така молода і тендітна, веду за руку до класу своїх перших первачків. Навчаю їх і учуся сама: вони виводять перші літери, а я перші оцінки в журналі. Вчуся їх розуміти і любити, прощати їхні пустощі, прививати в їхніх душах паростки світлого добра ― основи життя.
І ось у клас
я свій зайшла,
І освітила сонцем очі.
Для кожного свій час
знайшла
Збулись слова колись пророчі.
Чарівне місто Умань допомогло не тільки здійснитися моїй мрії та також подарувало чудову родину: дбайливого чоловіка і двох діточок.
І учиться щодень любить
Чужих дітей , як своїх рідних.
Не забуває ні на мить
Ні про багатих, ні про бідних.
Саме так і
працювала я вчителем початкових класів 25 років незмінно в
невеличкій школі села Піківець. За волею долі другий рік свою
трудову діяльність я продовжую у новій чудовій школі села Родниківка. Продовжую
поселяти в дитячі душі надію, добро, радість до життя.
Не відразу
виходить все гладко, бо діти по-різному сприймають тонкощі науки, але любові і
терпіння у мене вистачає на всіх. Ділю своє серце на тисячі маленьких іскорок і
запалюю їх у маленьких несміливих сердечках, де розгорається великий вогонь
любові до науки, життя, людей і Батьківщини.
Немає коментарів:
Дописати коментар