Українськамова (3 клас) Дата
Тема:Власні і загальні іменники. Велика буква у власних іменниках.
Мета.
Ключовікомпетентності:
Вміннявчитися:
навчально-організаційнівміння і навички:
- дотримується режиму розумовоїпраціпід час виконаннянавчальнихзавдань; організовувати свою працю для досягнення результату;
загальномовленнєвівміння і навички:
- виділяєпід час читання і слуханняважливі за змістом слова; нове, незрозуміле;
ІКТ-компетентності
- знаходить у текстіконкретнівідомості; працювати з різнимиджереламиінформації ;
загальнокультурна:
- дотримується правил поведінки на уроці;
здоров’язбережувальна:
- розпізнаєправильне і неправильнесидіння за партою;
соціальна:
- почуватисячастинкоюкласу, жити з ним спільнимжиттям, співпрацювативкоманді.
Предметнікомпетентності: Сформувати в учнівзнання про власні і загальні іменники, розвиватиумінняписативласні іменники з великоїбукви, закріпитиуміннярозрізнятиназвиістот та назвинеістот, удосконалюватиорфографічнінавички, сприятипатріотичномувихованню.
Обладнання. Презентація, роздатковийматеріал, музичнафізкультхвилинка, картки з завданнями, конверти.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Доброго дня, діти. Я рада бачити вас сьогодні на уроцітакимиусміхненими та здоровими.
- Діти, сьогодні на урок я принесларізніігри та завдання. Та, щобїхвиконати ми повинні бути уважними, зосередженими та творчими.
Я пропоную перед початком уроку, для того, щобвиконативсізавдання, провестивправу «Самоналаштування»
- Я зможусьогоднідобрепопрацювати
- Я особистістьтворча
- Я бажаювсімоднокласникамуспіхів на сьогоднішньомууроці…
- Молодці. А тепервідкрийтезошити, запишіть:
1 березня
Класна робота
Ізавдання «Розминка»
1.Каліграфічна хвилинка
--Урок продовжимо ми без зупинкиз каліграфічноїхвилинки.
ззЗззима
2. Робота з деформованимреченням
а з и м - р і в ч а н и ц я л а в к р и к и м п у х г о м с н і л ю з е м .
- Складіть і запишітьдеформованереченняізцих букв.
( Зима-чарівницявкрилапухкимснігом землю)
- Визначтеголовні слова в реченні, підкреслітьїх (Зима-чарівницявкрила).
3. Звуко-буквенийаналіз слів (диференційовано)(самоперевірка):
Зима [з и м а] 4б., 4 зв., 2 скл.
гол. [иа]
приг. [з м ]
приг.дзв [з м ].
II. Повторенняранішевивченого
4.Завдання «Зимовізапитання»
- До якоїчастинимовивідносяться слова зимній, сніговий?
- До якоїчастинимовивідносяться слова зимує, сніжить?
- Які слова називаються іменниками?
- Які іменники відповідають на питання хто? що?
5. Гра «Хтобільше за 1 хвилину?» (робота в групах)
ü 1-ша групазаписуєназвиміст;
ü 2-тягрупа — іменахлопчиків;
ü 3-та група — іменадівчаток.
(виграє та група, яка за 1 хв написала найбільшеслів)
6. Завдання. Гра "Холодні слова" Робота в групах. ( з теми "Зима")
ü Записати 5 слів, що є назвамиістот.
( Морозенко, Дід Мороз, Снігурочка, снігур, шишкар)
ü Записати 5 слів, що є назваминеістот.
( Віхола, лід, іній, ковзани, сніжинка).
7. Завдання. Гра "Істота - неістота" (оплесками)
Сніг, Маринка, горобець, санчата, ожеледиця, дід.
ІІІ. Повідомлення теми. Очікування.
- Діти, сьогодні ми разом ознайомимось з новимимовознавчимитермінами: „власні іменники", „загальні іменники"та написаннямвеликоїбукви у власнихіменниках.
8.Завдання «Правило»
Загальні іменники - ценазви, щодаютьсябагатьом предметам. Загальні іменники пишуться з малоїбукви. Наприклад: місто, село, театр.
Прізвища, імена, по батькові людей, клички тварин, назвикраїн, міст, сіл, вулиць, річок, гір, морів - це власні іменники. Власні іменники пишуться з великоїбукви.
Наприклад: Шевченко, Київ, Дніпро, Карпати.
9. Гра "Шепотушечки".
Загадка.
Як маленькенемовля у світцейдверівідчиня,
То даруютьйому слово, слово цейого... (Ім'я)
Леся Українка
Прошепчіть на вушко один одному своєпрізвище, ім'я, по батькові.
А теперзапишіть у зошити.
- Прочитайте самостійноправило в підручнику на с.104
10.Завданняв парах
- Зараз попрацюйте в парах і виконайтезавдання на листочках
Добери з довідкизагальнуназву для кожноїгрупивласнихназв і запиши (робота в парах)
Київ, Луганськ, Херсон, Полтава, Ужгород, Львів -___________________
Шевченко, Франко, Тичина, Рильський, Забашта -_____________________
Сергіївна, Миколайович, Василівна, Іванович, __________________________
Сергій, Василь, Олена, Андрій, Семен, Марія, Пилип - ___________________
Веселка, Рябуха, Чорнушка, Димок, Пушок, __________________________
Слова для довідки : клички тварин, прізвища, імена, по батькові, міста.
Фізкультхвилинка
11.Гра "Аукціон".
До поданихзагальнихназвдібрати іменники - власніназви.
Місто -
Річка -
Письменник -
Країна -
Ім’я -
(Кожен учень виходить до дошки і прикріплює слово у відповідний стовпчик)
V. Закріпленнявивченогоматеріалу
12.Завдання (диференційоване) . (взаємоперевірка)
Завдання: записати слова з власними та загальниминазвамиувідповідністовпчики.
Дніпро, ріка, вулиця, Хрещатик, гори, Карпати, прізвище, Шевченко, місто, Львів, село, Калинівка, кіт, Пушок.
Перевірка.
13.Завдання. Гра «Хтоуважний».
Завдання. Списати текс, розкрити дужки. (взаємоперевірка)
Красивінаші (м М)іста .Славетні (л Л)ьвів, (х Х)арків, (о О)деса. На берегах
(д Д)Дніпрарозкинулисьтакі (м М)іста: (к К)иїв, (д Д)дніпропетровськ,
(з З)запоріжжя, (ч Ч)еркаси, (к К)анів. І все хочетьсяпобачити, скрізьпобувати.
VІ. Підсумок уроку.
1. Гра "Незакінченіречення".
На сьогоднішньомууроці я навчився...
Власні іменники потрібнописати...
Загальні іменники потрібнописати...
Найцікавішимзавданням на уроцібуло...
2. Самооцінка
VІІ. Домашнєзавдання
1. Виконативправу 255.
Немає коментарів:
Дописати коментар